Workation i praca zdalna za granicą i we Włoszech.
Bezprecedensowe wydarzenia w roku 2020 spowodowały ogromne zakłócenia w codziennych obszarach życia.

Jednocześnie zmiany w organizacji pracy dały wielu ludziom możliwość budowania lepszej równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym.

Wiele biur pozostaje zamknięta, wiele na kolejne miesiące.

Praca zdalna stała się powszechna i można wykonywać ją z każdej części świata.

Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą.

Zjawisko to istnieje od dawna. 

Jednak zawsze było to niedoceniane przez korporacje, mniejsze i większe firmy, a także przez pracujących profesjonalistów. 

Wiele znanych i wybitnych ludzi stosuje takie rozwiązanie od dawna.

Workation praca zdalna i znane nazwiska

Bill Gates

Założyciel Microsoftu, najbogatszy człowiek świata, stosuje takie rozwiązania od wielu lat. Określa je terminem „Think Weeks”. Bill Gates co roku bierze udział w dwutygodniowych odosobnieniach, podczas których dokonuje introspekcji o swoim biznesie, czerpie inspirację z kreatywności i przedstawia innowacyjne pomysły i rozwiązania.

Richard Branson

Założyciel Virgin Groups. Okrzyknięty królem wypoczynku, biznes plus wypoczynek i praca. Całym sercem wierzy w tę kulturę. Dowód? Wysyła swoich pracowników na nieograniczone wakacje. Twierdzi, że dzięki temu są bardziej produktywni.

James Hamilton

Mieszka na swojej łodzi – The Dirona! Dosłownie. James Hamilton, inżynier stojący za udaną pracą Amazona, znany jest z tego, że płynie na Hawaje i pracuje na wyspach. Powód? Wie, jak ważna jest dobra praca i jakie są jej zalety!

Można by tych nazwisk wymieniać dużo więcej, udowadnia to tylko jak popularne i rozsądne jest to rozwiązanie.

Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą.
– prywatne apartamenty z widokami

Workation, czyli co i jak?

Coraz więcej osób korzysta z tej formy łączenia pracy z podróżami.

Mówiąc prościej, instalujesz się w wyjątkowym miejscu z bezpiecznym dostępem do internetu, a po godzinach obowiązków natychmiast przenosisz się zwiedzać, lokalnie podróżować lub aktywnie spędzać czas.

To wyjątkowa szansa na oczyszczenie głowy i cieszenie się zmianą scenerii.

To też możliwość spotkania się zespołu, który na co dzień pracuje wyłącznie zdalnie, a spotyka się wyłącznie na takich zorganizowanych wyjazdach.

Workation nie jest nowe.

Forma ta istnieje od lat.

Pięć lat temu pisał o nich Wall Street Journal. Do niedawna był to niszowy trend podróżniczy, ale przy tak dużej liczbie osób, które mogą teraz pracować zdalnie, staje się on coraz bardziej rozpowszechniony.

Workation szansa na pracę w wyjątkowym miejscu

Praca zdalna i Workation za granicą i we Włoszech daje ogromne możliwości wyjątkowych regionów półwyspu Apenińskiego. Od pięknych wybrzeży morza i jezior, wyspy, przez wysokie szczyty gór po piękne leśne szlaki a nawet wulkany.

W górach, możesz doświadczyć hipnotyzującej aury otoczenia. Świat, czas płynie tu wolniej, rośliny, zwierzęta, a nawet ludzie. Wolne od zanieczyszczeń środowisko, czyste niebo i szansa na doświadczenie czystości przyrody to wszystko, czego potrzebujesz, aby uwolnić się od toksyczności życia w metrze.

Praca w górach czy w wyjątkowych miejscach wybrzeża, to też świetna propozycja dla osób ceniących spokój i możliwość samodzielnego odkrywania dziewiczej przyrody. 

Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą.

Piękne Alpy, Dolomity, wyjątkowe regiony spokojnej Toskanii.

Przy mniejszej gęstości zaludnienia, może być łatwiej znaleźć odległe miejsce, tak jak potrzebujesz. Szansę na życie bez natrętnych sąsiadów w zasięgu wzroku.

Podczas pracy w takich miejscach istnieje wiele dobrych aktywnych zajęć, takich jak jazda na rowerze, nartach, paralotniarstwo, kolarstwo górskie, wspinaczka skałkowa i wędrówki piesze, ferraty które sprawiają, że cała idea życia w górach i odosobnieniu jest o wiele fajniejsza i ciekawsza. 

To tak, jakbyś mógł wziąć krótkie wakacje, kiedy tylko chcesz, wystarczy, że wyjdziesz z tymczasowego domu.

Odkrywaj nowe miejsca, odśwież głowę, zmień otoczenie, nabierz dystansu.
Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą.

Zmień otoczenie chociaż na trochę – kierunek Włochy.

Jest wiele powodów, dla których zmiana scenerii może pomóc Ci wykonać więcej pracy. 

Nie tylko podczas podróży, ale także po powrocie do domu. 

Wiele badań wykazało, że robienie przerw, zwłaszcza przebywanie na świeżym powietrzu i na łonie natury, może przywrócić Twoją uwagę i zwiększyć produktywność

Wyjdź ze swojego mieszkania, zabierz pracowników w nowe miejsca. Otwórzcie się

Zmiana środowiska pracy może dać ci przestrzeń do skupienia się na konkretnym projekcie, z dala od zwykłych rozpraszaczy. 

Miejsca pracy są również dobrą podstawą do zrównoważenia czasu między celową pracą, a cennymi przestojami. Jeśli pracujesz zadaniowo organizowanie zadań w sprinty może pomóc Ci zrobić więcej w krótszym czasie, więc później masz więcej czasu dla siebie.

Urlop podczas pracy ? – Workation

Pracując zdalnie poza miejscem swojego zamieszkania wybierając się na wycieczkę po pracy, nie pochłania ona Twojego corocznego urlopu wypoczynkowego i wakacyjnego, ponieważ wykonujesz swoją pracę podczas podróży, w nowym miejscu.

Oznacza to, że nadal możesz wziąć swój regularny czas wolny od pracy przez cały rok, aby podróżować, odpocząć lub w inny sposób zechcesz go wykorzystać.

Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą.
– prywatne apartamenty w wyjątkowym i bezpiecznym standardzie

Jak zacząć, dlaczego MY ? workation, praca zdalna we Włoszech –

Wraz z partnerami z Italią związani jesteśmy w różnych obszarach od blisko 20lat.

Relacje na miejscu i branża turystyczna w której pracujemy od wielu lat. Organizacja butikowych prywatnych wyjazdów i pobytów dla grup, aktywny wypoczynek, wycieczki rowerowe, znajomość regionów pozwala nam zaproponować Wam wyjątkowe i bezpieczne miejsca.

Sprawdzone miejsca, w których możemy zaproponować Ci coś więcej niż tylko prywatny apartament dla całej Twojej rodziny.

W każdym proponowanym przez nas obiekcie udostępniamy wyjątkowe opcje lokalnego wsparcia i rezydentów. Transport, polskojęzyczne wsparcie, ubezpieczenie i pomoc medyczną,

W miejscach, które proponujemy zapewniamy wiele aktywności, lokalnych polskich przewodników i rezydentów i lokalnych atrakcji, których nie znajdziesz w przewodnikach.

Dodatkowo na każdy pobyt wystawiamy Europejskie faktury.

Możesz rozliczać Twój pobyt lub w części sfinansować
go z pracodawcą, lub jeśli jesteś na własnym zatrudnieniu rozliczyć
go w kosztach działalności.

Zalety pracy zdalnej i Workation we Włoszech

Odkrywaj nowe miejsca, odśwież głowę, zmień otoczenie, nabierz dystansu.
Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą

Nikomu nie trzeba przedstawiać tej części świata pod względem zalet przebywania tutaj.

Dowodem jest rozwinięta turystyka i zasoby jakie kraj ten posiada. W 2015 roku kraj ten odwiedziło 50,7 mln turystów (4,4% więcej niż w roku poprzednim), generując dla niego przychody na poziomie 39,449 mld dolarów. Tym samym Włochy znalazły się na 5 miejscu na świecie pod względem liczby przybywających turystów i na 7 miejscu pod względem przychodów z turystyki.

Włochy jako jeden z nielicznych krajów basenu Morza Śródziemnego przez cały rok czerpie dochody z turystyki. W sezonie wakacyjnym ruch turystyczny skupia się wokół miejscowości nadmorskich i jezior (głównie jezioro Garda, jezioro Como i jezioro Maggiore), natomiast zimą chętnie odwiedzane są alpejskie kurorty narciarskie.

Dodatkowo należy on do siedmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państwa świata – G7, być może otworzy Ci to szansę na nowe kontakty czy inspiracje.

Służba zdrowia, opieka medyczna i ubezpieczenie.

Odkrywaj nowe miejsca, odśwież głowę, zmień otoczenie, nabierz dystansu.
Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą

Wiemy jak ważne jest zdrowie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Dlatego zdecydowanie polecamy wyłącznie miejsca, które znamy i jesteśmy pewni ich bezpieczeństwa i dostępu do opieki zdrowia.

Podczas pobytów, które Ci proponujemy zawsze otrzymujesz pełne ubezpieczenie wraz z NNW, OC i leczeniem COVID.

Dodatkowo jako zespół w różnych częściach Włoch, jesteśmy do Twojej dyspozycji by pomóc w wyjątkowych sytuacjach.

W kraju przeznacza się 9% PKB na opiekę zdrowotną. Według raportu WHO z 2000 roku, włoska służba zdrowia zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem jakości i 3 pod względem wydajności, jeden lekarz przypada na zaledwie 176 osób. Dane statystyczne dotyczące zachorowań i długości życia należą do najlepszych na świecie.

Zdrowie to przede wszystkim Twój spokój.

Dbaj o siebie nie tylko dla siebie.

Pracowniku, na miejscu zadbamy o każdy obszar Twojego pobytu. Każde miejsce i osobę traktujemy bardzo indywidualnie. W proponowanych przez nas destynacjach każdy ma swojego opiekuna. Dostęp do rowerów, wypożyczalnia samochodów, polscy przewodnicy.

Wiemy też, jak ważna jest rodzina i zespół. Dlatego miejsca, które proponujemy to w pełni wyposażone apartamenty 2, 4 i 6 osobowe

Pracodawco, przeczytaj zalety dla pracownika.
Dla Ciebie mamy pełne rozliczenie takiego pobytu. To idealne rozwiązanie by docenić pracownika za tyle tygodni wstecz i pracę w domu.

Pozwólcie sobie sobie na wyjątkowy czas, który pozwoli Wam wykonywać obowiązki, a przede wszystkim wyprowadzi z marazmu i codziennej rutyny ostatnich miesięcy.

Najlepsze miejsca do pracy, workation

Nie dla każdego idealne miejsce pracy będzie wyglądało tak samo, więc wybór odpowiedniego miejsca docelowego nie jest nauką ścisłą. 

Może znajdziesz idealną przestrzeń do pracy w prywatnym nadmorskim kurorcie lub wiosce na uboczu, gdzie jest niewiele rozrywek, a może wystarczy Ci zwykły hostel w mieście doda Ci energii. 

Każdy jest inny.

Odkrywaj nowe miejsca, odśwież głowę, zmień otoczenie, nabierz dystansu.
Workation i praca zdalna we Włoszech. Urlop połączony z pracą

Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące podróży, spróbuj więc szukać znanych miejsc. Takich, które dostępne są w zasięgu auta czy tanich lini lotniczych, możesz wtedy uciec i pracować zdalnie w nowym otoczeniu z dnia na dzień. 

Ale jeśli chodzi o planowanie przyszłego roku i jednostek roboczych, oto kilka pomysłów na miejsca docelowe, które pomogą Ci zacząć.

Nasze miejsca pracy zdalnej i Workation

W pierwszym kwartale nowego roku, proponujemy kierunki możliwie najbardziej wysunięte na południe.

To w zasadzie gwarancja pogody pięknych widoków, a regiony te poza sezonem zabiorą Ciebie w świat, którego nie zaznasz podczas miesięcy wakacyjnych.

W miarę ocieplania się w roku i miesięcy wakacyjnych, kierunki będziemy zmieniać. Dlatego mamy w ofercie równie spokojne, lecz z ludzkimi temperaturami.

Kampania, Włoskie wyspy, Toskania, Alpy, Dolomity.

Sycylia

Sycylia – Workation, praca zdalna na Sycylii. Prywatne apartamenty na Sycylii.

Na Sycylii oferujemy Ci przepiękne apartamenty z widokiem na morze.

Do dyspozycji są opcje 2, 4 i 6 osobowe, możesz więc zabrać ze sobą rodzinę, lub zaplanować pracę w grupie i rozłożyć koszty. Apartamenty mamy głównie w Alcamo Marina

Gwarantujemy opiekę na miejscu, możliwość jazdy konnej, rowerów, piękne plaże i klimatyczne miasteczka, degustację win i lokalnych produktów.

Sycylia – Workation, praca zdalna na Sycylii. Prywatne apartamenty na Sycylii.

Można zobaczyć tradycyjną produkcję soli, zwiedzić bardzo klimatyczne średniowieczne miasteczko Erice, Corleone. Zakosztować kąpieli w ciepłych wodach i błocie leczniczym, popływać na windsurfingu, kitesurfingu, popływać motorówką.

Dodatkowo, też transfer z i na lotnisko Palermo lub Trapani. Wynajem auta bez karty kredytowej.

Przykładowa cena pobytu 2 tygodnie w miesiącu styczeń – 450 euro 4 osoby.

Giulianova, region Abruzja

Giulianova- Workation, praca zdalna w Abruzja.

Tutaj proponujemy ośrodek hotelowy z basenem, restauracją , barem (bardzo dobre jedzenie!) Możliwość wykupienia pełnego wyżywienia.

Apartamenty 2,3, 4, 5 i 6 osobowe bardzo ładne. Bezpośrednio przy plaży, serwis plażowy w cenie od maja.

Bardzo długa piękna ścieżka rowerowa wzdłuż morza pod palmami, rowery dostępne w hotelu.

Trasa rowerowa w Giulianuova. Zaraz przy proponowanym hotelu.
Giulianova- Workation, praca zdalna w Abruzja.

Jesteśmy też do Twojej dyspozycji bezpośrednio:

Magda, tel +48 797 514 538
Wotek, tel. +39 391 291 35 47

Jeśli uważasz, że projekt i nasze rozwiązania mogą kogoś zainteresować, dlatego udostępnij proszę ten materiał. Pomóż nam dotrzeć do jak największej ilości osób.


1 komentarz

Miki Mazur · 10 grudnia, 2020 o 8:55 am

świetny pomysł, bardzo dobry

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *