Walentynki 2020 w romantycznej scenerii urokliwych północnych miasteczek nad Jeziorem Garda czy słynnego z legend miłości miasta Werona.

Zastanawiasz się co zrobić w ten najbardziej romantyczny weekend roku. Bo w 2020 święto szczęśliwie wypada w piątek – czyli to dobra okazja by połączyć to z romantycznym wspólnym weekendem.

Mamy dla Was prywatną propozycję na Walentynkowy weekend w regionie włoskiego Jeziora Garda i Weronie.

Walentynki nad Jeziorem Garda i w Werona

Region jeziora Garda corocznie organizuje wiele imprez.

Romantyczne wydarzenie, które odbywa się od 14 do 16 lutego , obejmuje dziesięć urokliwych miejscowości nad jeziorem Garda. Borghetto di Valeggio sul Mincio, Peschiera del Garda, Castelnuovo del Garda, Lazise, ​​Bardolino, Garda, Torri del Benaco, Campo di Brenzone sul Garda, Malcesine i Toscolano Maderno.


Symbolem imprezy będzie „ Spacer miłości”, (Passeggiata d’Amore – 3.000 passi che fanno bene al cuore) ścieżka dla pieszych na brzegu jeziora, która łączy Garda z Bardolino i odwrotnie. 

We wszystkich miejscach biorących udział w wydarzeniu oprócz wielu spotkań poświęconych miłości, będzie duże serce ze słowem MIŁOŚĆ , wyjątkowa lokalizacja, w której można robić romantyczne selfie.

Valeggio sul Mincio przywita wszystkie pary namiętnym pocałunkiem na „Moście kochanków” w Borghetto. Peschiera del Garda utworzy „zakątki walentynek”, stacje muzyczne, w których można słuchać muzyki w dobrym towarzystwie. Historyczne centrum Lazise powita scenę zakochanego jeziora Garda, targ „Mani Cuore Passione” i ostateczne spotkanie: „Soffi d’Amore”, lampiony czerwonych serc, które polecą do nieba, przedstawienia nie można przegapić. 

Bardolino będzie gospodarzem karnawału dla dzieci, a w pobliżu starego portu można wybrać się na wycieczkę po Preonda i odkryć jej legendę. W Gardzie, oprócz rynku produktów lokalnych, na scenie Piazza del Municipio odbędzie się muzyczna rozrywka na żywo. Torri del Benaco zainauguruje to wydarzenie w walentynkowy poranek, a dzięki nominacjom „Obietnicy wieży” można wspiąć się do majestatycznego „Zamku kochanków”. 

Brenzone sul Garda  wszystkie pary, które chcą przejść „Ścieżkę serca”, krótki spacer po zboczach góry Baldo, aby odkryć starożytną wioskę Campo, w której można podziwiać charakterystyczne szopki i odkryć trzy złote serca jeziora zakochanej Garda. 

Malcesine możesz odwiedzić „Zamek poetów” dzięki biletowi przeznaczonemu dla pary. Dla miłośników gór czynna będzie kolej linowa Malcesine – Monte Baldo z biletem dla dwojga, dzięki czemu można podziwiać jezioro z niezwykłej perspektywy i wymienić „pocałunek na dużej wysokości”. Toscolano Maderno , pierwsza gmina na wybrzeżu Brescii, która dołączyła do jeziora Garda w miłości, zaoferuje rozrywkę i muzykę dla każdego.

Będzie też miejsce na degustację Chiaretto , wina partnerskiego z zakochanego jeziora Garda, które w tym roku przyniosą dobre skojarzenia dzięki inicjatywie „Un Sacco d’Amore”.

Pełen program atrakcji i imprez podczas Walentynkowego weekendu znajdziesz tutaj lub profil na FB

Werona i Walentynki

Miasto Werona ze swoją imprezą Verona in Love 2020 przygotowuje się do podbicia ilości serc kochanków mieszanką poezji, magii i rozrywki – to już 16 ta edycja.

Długa lista wydarzeń w Weronie na Walentynki 2020 pozwoli ci świętować najbardziej romantyczny okres roku w tak wyjątkowy i wyjątkowy sposób. Dla aktywnych i lubiących biegać możesz nawet wziąć udział w słynnej Giulietcie i Rzymie – Verona in Love Half Marathon! – szczegóły tutaj

Specjalny program festiwalu w Walentynki Verona In Love 2020 da każdemu szansę na przeżycie miasta, które jest tłem jednej z najbardziej przejmujących historii miłosnych w literaturze romantycznej „Romeo i Julia” Williama Szekspira.

W weekend walentynkowy w Weronie dekoracje i iluminacje rozświetlają ulice starego miasta i okna sklepów, aby towarzyszyć kochającym parom przez zabytki, liczne trasy i wydarzenia: Walentynki w Weronie w 2020 r. Poświęcone są nie tylko parom, ale także tym, którzy są po prostu zakochani w miłości

Jeśli nigdy nie widziałeś Werony, w Walentynki to idealna okazja, aby podziwiać ją w całej okazałości. Zorganizuj i zarezerwuj to z nami.

Walentynki nad Jeziorem Garda po naszemu

  • Proponujemy prywatny dwupoziomowy apartament – specjalnie przygotowany dla Was na czas Walentynek (3 noce).
  • Prywatny transfer z i na lotnisko (Bergamo, Bolonia lub Werona) do apartamentu.
  • Jeden dzień do Werony i do jednego z miasteczek (opisanych powyżej) nad Jeziorem Garda – dwa dni do wyboru.

Dodatkowo

  • Romantyczną kolacja dla dwóch osób w jednej z lokalnych restauracji. Albo prywatną degustację słynnych win w regionie Jeziora Garda (w cenie pobytu)

Walentynki z dziećmi

Dlaczego nie.

Wiemy że nie zawsze możliwy jest wyjazd bez dzieci. A jeszcze na 3-4 dni.
Dlatego dzieci do 16 lat możesz zabrać ze sobą za darmo.

Apartament pomieści bez problemu rodzinę 2+2.

Cena:

Cena dla dwóch osób (lub rodziny/pary z dwójką dzieci) – 550 euro.

Cena dotyczy noclegu, transferów z i na lotnisko, prywatnego transportu do Werony i spacer, kolacji w terminie 14,15,16,17 luty (3 noclegi)

Jeśli Twój samolot czy inne połączenie jest trochę w innym terminie możliwa jest lekka modyfikacja powyższych dat.

Proponowany plan pobytu:

13 luty – przylot, zameldowanie, czas wolny.
14 luty – wyjazd do Werony + kolacja
15 luty – wyjazd do miejscowości Garda i spacer po Lungolago
16 luty – dzień wolny do własnej dyspozycji
17 luty – powrót.

Podczas dnia wolnego 16 luty, możliwe jest zorganizowanie dodatkowej wycieczki np. w góry lub rower (płatne dodatkowo).


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *