Jak się w tym wszystkim ogarnąć i co wybrać?

Gdzie szukać dobrego noclegu, jaki wybrać region.

Jezioro Garda i noclegi, chyba każdy zastanawia się gdzie spać, na tak zwanym wyjeździe.


Region oferuje Ci przeogromnie dużo możliwości.
Spróbuję wprowadzić Cię trochę w ten zagmatwany świat. Podzielę się naszym doświadczeniem i kontaktami.
Jestem pewien, że po tym wpisie kolejne przygotowania do przyjazdu w nasz region będą łatwiejsze.

W regionie Jeziora Garda znajdziesz każdy rodzaj noclegu.

Począwszy od zwykłego pola kempingowego gdzie zatrzymasz się z namiotem lub kamperem, przez, apartamenty, wille z basenami, domy, domki, domeczki te na drzewach i nad wodą, hotele bez widoków i te z pocztówkową panoramą z prywatnego balkonu.

Rozstrzał jest naprawdę bardzo duży, i nie boję się określić, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi nad Jeziorem Garda. Jak się w tym wszystkim ogarnąć i co wybrać?

Na początku musisz znać swój budżet.

Wiem że to pewnie najtrudniejsze zadanie i ciężko to ogarnąć, natomiast ułatwi Ci to filtrowanie tych niezliczonych ofert.

Noclegi – Dlaczego warto zacząć od budżetu?

Bo wstępnie możesz mieć plan i szukać np wspołdzielonego apartamentu myśląc że jest tańszy, a okaże się że znajdziesz w tej cenie fajny samodzielny domek z basenem. Rozbieżność cen jest spora względem sezonu – sierpień jest najdroższym miesiącem. Oraz regionu, im bliżej jeziora tym drożej (chociaż bywają czasem wyjątki) albo też odnoszę wrażenie że północ jeziora jest też trochę droższa względem południa.

Inne ważne pytanie to – miejsce.

Jezioro Garda noclegi

Czy bardziej chcesz zamieszkać na te kilka dni czy dłużej w większym miasteczku czy bardziej na obrzeżach lub zupełnie daleko u gospodarza w agroturystyce, jakiejś górze otoczony winnicami czy sadem oliwnym.
– To wszystko też możesz mieć w regionie.

Mamy corocznie gości, którzy np wybierają samodzielne mieszkania gdzieś na uboczu dobrze skomunikowane rowerowo, otoczone polami kukurydzy czy też wcześniej wspomnianych winnicach z fajnym widokiem, spokojem i codzienną ciszą.

Natomiast też są też tacy, którzy to przyjeżdżają właśnie z codziennych miejsc w kraju i szukają dużego miasta i gwaru.

Kempingi nad Jeziorem Garda

Warto też zainteresować się kempingami.

Te naprawdę są dobre jakościowo. Przyznam szczerze że mi do niedawna kemping to kojarzył się z takim wiesz, otoczonym siatką polem gdzie stoją kampery czy namioty, jakimś kibelkiem na środku tego pola ze zlewem długim na 15 metrów.

A tu ZONG, bo takich miejsc nie wiem czy w ogóle tu znajdziesz.

Większość kempingów nad Jeziorem Garda, to naprawdę super jakościowo obiekty, z pełną infrastrukturą sklepów, lokali usługowych, basenów, domków w różnym standardzie.

Niektóre z nich to dosłownie jak miasto w mieście. Jednym z takich największych w regionie wydaje się Bella Italia w Peschiera del Garda. Ten obiekt to naprawdę kolos otoczony wysokim na 5 lub więcej metrów idealnie przystrzyżonym żywo-płotem gdzie wewnątrz skomunikowany jest małymi meleksami.

Jakość kempingów nad Jeziorem Garda

Myślę że wybierając dowolny kemping, możemy być pewni że jest on dobry lub jeszcze lepszy.

Właściciele tych miejsc naprawdę dbają o standard i ulepszają je corocznie. Jak każde miejsca mają plusy i minusy.

Warto wspomnieć, że jeśli szukasz ciszy i spokoju to te miejsca raczej nie zapewnią Ci go. To raczej setki jak nie tysiące osób na małej powierzchni. Gdzie rano możesz pożyczyć cukier od sąsiada nie wychodząc z domku, a wyciągając rękę do jego okna napić się wieczorem wódki.

Plusem w tym wszystkim jest to, że są mega pocieszne dla dzieci. Ilość animacji, baseny i sąsiedzi pozwolą Ci pewnie odpocząć nie tylko od etatu w pracy – oczywiście wracając do zdania wstecz o ile umiesz odpocząć w takim zgiełku.

Innym wartym polecenia jest taki lekko oddalony od samego jeziora. Dla przykładu Altomincio Family Park

To również duży obiekt, skierowany swoją ofertą głównie do rodzin.

Kempingiem, który warto wymienić w tym materiale to Kemping Eden w San Felice (okolice Salo) miejsce nazwałbym bardzo Polskie, bo ilości gości z rejestracjami PL to całe uliczki w tym miejscu.

Jeśli więc szukacie takich, gdzie wręcz cała alejka domków będzie mówiła w naszym języku warto szukać u nich miejsca.

Swoją drogą, bardzo przyjemne kaskadowo ułożone miejsce. Z super widokami i plażą nad jeziorem. Ma w swojej ofercie kilka basenów, sklep i restauracje.

Jezioro Garda Kemping Eden

Kamperem nad Jeziorem Garda

Jeśli jesteśmy przy temacie kempingów i tego rodzaju wypoczynku. Zdecydowanie warto wspomnieć opcję kamperów.

To rozwiązanie jest naprawdę dobre jeśli oczekujemy od urlopu trochę przygody i aktywności. Nie lubimy siedzieć w miejscu, a opcja gwieździstego nieba gdzieś na uboczu to właśnie to czego chcesz doznać.

Sam kamper, oczywiście można wypożyczyć w Polsce i przyjechać nim do Włoch. To jak wszystko ma swoje plusy i minusy, gdzie są te drugie. Na szybko wymieniając to koszty. Pamiętaj, że auto wypożyczasz na dobę. A już sama podróż to ok 2-4 dni. Zależy skąd i dokąd jedziesz.

Innym obszarem to sam dojazd. Bez wątpienia takie auto na trasie ok 3000 km (trasa w tą i z powrotem do Polski) spali więcej, niż jeżeli zdecydujesz się np. na podróż swoim autem.

Limity, te często są standardem w umowie wynajmu. To z reguły 300 – 400 km/ doba. Czyli sama podróż – wyczerpuje Ci limit podróży na miejscu. Oczywiście można go rozszerzyć – ale wiążę się to zazwyczaj z dodatkowymi kosztami.

Czyli sam wynajem to dla przykładu
doba wynajmu * ilość dni w podróży = możliwość oszczędności (prawdopodobnie ok 1000-1400 zł).

Wynajem kampera we Włoszech

Możesz wypożyczyć kampera na miejscu we Włoszech.

Te znajdziesz na wielu stronach. My natomiast proponujemy Ci nasze Hotele California. Czyli klasyczne VW California, również w wersji GRAND.

www.KamperyWeWloszech.pl

Na polskich zasadach, z polskimi rozliczeniami, bez kart kredytowych i minimum formalności.

Auto możemy podstawić Ci w dowolne miejsce na miejscu w północnych Włoszech, ewentualnie na lotnisko. Bo przylot samolotem i odbiór kampera pod terminalem, to Twój plan na urlop.

Wynajem kamperów nad Jeziorem Garda

VW California to samochód uniwersalny. W wersji podstawowej pełni też funkcję busa i daje możliwość przewozu 7 osób.

To otwiera bardzo ciekawe opcje na podróżowanie dla grup, dużych rodzin.

Będąc na urlopie, przylatując samolotem nie musisz martwić się o dostępność komunikacji publicznej, przejazdy łączone czy liczyć kosztów biletów.
Auto wynajmiesz od 250 zł ./ doba już na jeden dzień.

Dla przykładu przejazd do Wenecji to bilet w jedną stronę to koszt od 12 – 35 euro. Dla 7 osób * dwie strony = to zdecydowanie tańsza opcja wynajmu auta.

Dodatkowo, auta wyposażone są w oryginalne platformy do przewozu aż 4 rowerów. To naprawdę dobry sposób by dostać się na oddalone trasy rowerowe, czy zdobywanie pobliskich przełęczy np. Gavia, czy Slelvio.

dostępność aut i konkretną wycenę sprawdzisz na stronie naszych partnerów w Polsce.

http://www.4ff.com.pl

Jezioro Garda i nocleg – Gdzie właśnie dla Ciebie.

Wybierając miejsce, głównie dotyczy to wybrzeża wschodniego i zachodniego, zwróć uwagę na położenie obiektu.

I tak dla przykładu, wiele miejsc np już od Saló, kończąc na Limone sul Garda, to górskie regiony.

Może zdarzyć się tak, że do jeziora masz blisko, ale wysoko.

Codzienne podróże z dziecięcym wózkiem czy rowerami mogą być uciążliwe.


Podoba rzecz się ma, do wschodniej części. Natomiast tam przez ukształtowanie terenu i łagodniejszy czy też bardziej oddalony Masyw Monte Baldo jest to trochę delikatniejsze niż właśnie, bardziej agresywne góry po drugiej stronie – wybrzeże zachodnie.

Jeśli już jesteśmy przy lewym i prawym brzegu i co warto pamiętać stanowią one większość linii brzegowej Jeziora Garda.

To też zwróć uwagę na skomunikowanie tego miejsca.

Może wydawać się że np wszystko gra i jest pięknie, ale jeśli masz w planach jeździć i bardziej zwiedzać, niż siedzieć to warto zastanowić się nad południową częścią skąd masz blisko do autostrady i wyjazdów w każdą stronę.

W sezonie, większość ulic tych wzdłuż wybrzeża to raczej permanentne korki, i czasem nie warto sugerować się że np z Limone sul Garda do Riva to kilka kilometrów czy minut w aucie. Bo może zdarzyć się że będziesz tak jechał tyle samo ile z Sirmione do Werony.

Rezygnacja

W rozmyślaniach o noclegach warto wziąć pod uwagę zmianę planów.

Wiadomo że w życiu bywa różnie, i o ile wyjazdy planowane z dnia na dzień są mniej narażone na rezygnację to te z dużym wyprzedzeniem mogą płatać figle. Szczególnie dla tych z dziećmi.

Wiem wiem, nasze też najczęściej na dwa dni przed wyjazdem zaczynają chorować. I nie sugeruj się tym że oczywiście można zrezygnować nie ponosząc konsekwencji, bo one bywają, a bo to Włosi z nimi ds się dogadać.

Pewnie i tak, jeśli ogarniasz sprawę prywatnie bez pośredników itd..

Ale w wielu przypadkach oni są a to jest biznes, i nie koniecznie ktoś może być chętny na współpracę. Więc warto o tym przeczytać i dowiedzieć się ile wcześniej i jak musisz odwołać pobyt.

Noclegi nad Jeziorem Garda. Kiedy najlepiej szukać i rezerwować

Jezioro Garda prywatne noclegi

Jesli już jesteśmy przy terminach. To w odwrotną stronę warto też rezerwować jednak pobyty najwcześniej jak to możliwe.

Często szczególnie w serwisach typu booking czy airbnb ceny te są niższe, a przede wszystkim mamy większą szansę na znalezienie czegoś niedrogiego bo jest jeszcze wybór.

Im bliżej terminu i wysokiego sezonu koniec czerwca do końca sierpnia jeśli chcesz znaleźć coś z dnia na dzień to po prostu bierzesz to co jest i to w cenach często dużo wyższych niż wcześniej.

Więc łącząc te dwa ostatnie wątki warto tak po naszemu „przemyśleć” sprawę, czyli mamy możliwość odstąpienia od umowy nie ponosząc kosztów to lepiej już coś mieć. Ewentualnie odwołać niż nie mieć nic i szukać na ostatnią chwilę. 

Jeśli jesteś skomunikowany w auto, rower i nie masz problemu z podróżą to warto zwrócić uwagę na miejsca lekko oddalone od samego jeziora.

Jest naprawdę sporo miejsc bardzo urokliwych, klimatycznych, które nie dość że będą tańsze to też pozwolą oddalić się od zgiełku samego jeziora i ogroma atrakcji.


Jak już pisałem w poprzednich materiałach w tym przypadku warto wziąć pod uwag południe regionu i sprawdzać lokalizację pomiędzy Mantova, a Peschiera,

np. Pozzolengo, Volta Mantovana, Borgheretto 

To piękne tereny bogate w winnice i sady, liczne mniejsze kempingi i klimatyczne prawdziwe agroturystyki. Jak uruchomisz mapę to jest to okolica rzeki Mincio.

Jezioro Garda Agroturystyka Noclegi

Na zachodzie Jeziora Gardy warto popatrzeć na sąsiednie Iseo, które opisywałem w poprzednich postach.

Lago di Idro kolejne super klimatyczne małe jezioro w górach czy same góry i trasy trekkingowo rowerowe gór Bresciano.

Na północy cały region Arco, Rovereto i Trydent, który na pewno doczeka się oddzielnych kilku wpisów. Dlatego jeśli lubicie trochę spokoju ciszy i często obszerniejszych widoków na okolice kierujcie swoje cele kilka kilometrów od jeziora.

Kilka wskazówek, być może pomoże Ci w decyzjach

Przy organizowaniu noclegów na pewno ważnym obszarem jest komunikacja.

Autobusy i komunikacja publiczna

W regionie Jeziora Garda możesz korzystać z tej publicznej, są to głównie autobusy których połączenia wyszukasz za pomocą map google.

Promy i komunikacja wodna

Pamiętaj też o promach, to naprawdę bardzo wygodna forma podróżowania. A przy okazji spora atrakcja i możliwość poznania jeziora również od strony wody. Rozkłady znajdziesz tutaj

Rower

Rower to opcja najbardziej elastyczna i najbardziej niezależna. Rowery nad Jeziorem Garda możesz wynająć za naszym pośrednictwem. Będąc na miejscu współpracujemy z wieloma wypożyczalniami w zależności od regionu i Twoich potrzeb pomożemy znaleźć Ci najlepszy sprzęt. Opcje rowerów i współpracy opisywaliśmy tutaj

Transfer

Jedną z jak widzisz wielu opcji jest również prywatny nasz transport i transfer lotniskowy w regionie. Pisaliśmy o nim tutaj

Samochód

Samochód. Ten prawdopodobnie i statystycznie wybierany jest najczęściej. Czy to wypożyczony czy wynajęty poruszanie się nim w sezonie może nie być łatwe. Jak w wielu turystycznych miejscach tak i w naszym regionie brakuje miejsc parkingowych, te są płatne, korki. Dlatego warto rozważyć opcję zostawienia auta pod hotelem i skorzystać z form powyżej. A na pewno zorientuj się jaką możliwość parkowania daje Ci Twój nocleg. Spora część niestety nie posiada swojego parkingu.

Więcej o podróżowaniu autem pisałem tutaj

Jezioro Garda Noclegi

Kilka konkretów i polecanych miejsc.

Można by pisać dużo i długo.

Ale to nie będzie lista miejsc, chcę dać Ci tylko obraz co i jak szukać. Przyznaję że dla nas noclegi to jeden z najtrudniejszych tematów. Każdy ma różne oczekiwania, wręcz bardzo różne. My też nie chcemy specjalizować się we wszystkim i staramy skupiać się na aktywnym wypoczynku i atrakcjach

W tym obszarze bardzo warto wspomnieć o osobach, które specjalizują się wręcz w noclegach.

Jezioro Garda nocleg u Polskiego gospodarza

W naszej ofercie znajdziesz też rekomendowane i sprawdzone przez nas miejsca u polskich Gospodarzy.

To z reguły prywatne miejsca, prowadzone przez polsko języczno osoby z naszym dużym wsparciem.

Taki bez wątpienia obiekt to Apartamenty w Padenghe sul Garda. Szczegóły tutaj

Apartament w Padenghe sul Garda

Ewentualnie zapraszamy do kontaktu z dziewczynami, z którymi również współpracujemy w pośrednictwie wynajmu.

Madzia Furini

Magda związana jest z regionem od wielu lat. Ma ogromne doświadczenie w zakresie nie tylko noclegowym ale też jako przewodnik. Możesz skorzystać z jej propozycji na zwiedzanie miasteczek w regionie samego jeziora jak Sirmione czy Peschiera, albo bardziej oddalonej Werony czy Wenecji. Pracowała jako pilot wycieczek, takowe organizuje przez swoją AGENZIA FM z którą wyjedziesz na wakacje nie tylko w region Jeziora Garda ale całych Włoch.

Magda przez wieloletnią współpracę z ciekawymi miejscami zaoferuje Ci dobre jakościowo miejsce w rewelacyjnej cenie.

Jezioro Garda widoki z okna

Sylwia Balicka

Sylwia natomiast oferuje cześć swojego mieszkania na przedmieściach Bresci. A dokładnie jego piętro.

Brescia to największe miasto w regionie. Drugie pod względem wielkości w całej Lombardii zaraz za Mediolanem. Posiada nawet linie metra, liczne place, zamki, muzea.

Dom Sylwii znajduje się dokładnie w północnej części miasta, a bardziej nad nim bo to jak wcześniej wspomniałem przedmieścia. Mieszkanie Sylwii to genialnie wyposażone miejsce w basen na podwórku, grilla, widoki. W środku ponad 140 metrów.

Jest wszystko, nawet konsola do gier dla spragnionych.

Warto dodać że Sylwia poza płytkami w łazience zrobiła wszystko sama.

Jako gospodarz tej jednej nieruchomości zapewnia Ci wiele dodatków, jak powitalne Aperitiv, przekąski regionalne, ciekawostki regionu, linki, adresy restauracji.

Takie wiesz naprawdę wielkie wsparcie na miejscu.

Jezioro Garda bliskość plaży

Wszystkie trzy dziewczyny oferują wręcz trochę różne usługi, trochę różny zakres działań. Dodam też że wszyscy się tu na miejscu znamy więc jeśli masz jakieś pytania po prostu warto pisać, dzwonić, pomożemy doradzimy.

Z dziewczynami warto kontaktować się w przypadku minimum tygodniowego pobytu.

Kilka miejsc polecanych przez Was nad Jeziorem Garda

Sirmione

Prywatny Apartament z ogrodem u Julii

Kasia pisała:

byliśmy u Julii w 6 osób – 2 dorosłe i 4 dzieci. Mieszkanie ma wszystko co potrzebne. Suszarka, AGD, Kuchnia. Julia jest fajnym gospodarzem. Mieszkanie w spokojnej okolicy. Jest miejsce do zaparkowania auta, ogród. Do najbliższej plaży niecały km. Do centrum ok 3km. W okolicy markety, przystanek, restauracje.

Peschiera del Garda

Apartament w bloku, Studio z pięknym widokiem w samym centrum miasta.

Aneta opisuje:

Cena za 8 nocy ok 520 e we wrześniu. Codziennie sprzątane, bardzo miła obsługa i dobry kontakt z Pitero -właścicielem.

Widok z okna w Peschera del Garda

Obydwa miejsca to lokalizacje w mieście, poniżej przykład poza nim.

Padenghe del Garda

Noclegi u przemiłego starszego Pana który nazywa się Giovani. Jego dom położony jest w najwyższym punkcie Padenghe, zaraz nad wielką posiadłością Calzedonia. Widok z podwórka jest bezpłędny.

Jezioro Garda i Widok z balkonu u Giovaniego

U Giovaniego znajdziecie wspólną kuchnię i oddzielne pokoje z balonami. Być może standard nie jest to 4 gwiazdki, ale cena naprawdę ludzka.

Znajomi u Giovaniego mieszkali wynajmując pokój przez AirBnb natomiast ja podam Wam do niego numer bezpośredni 338 862 7786

Agroturystyka Jezioro Garda

Noclegi i serwisy pośredniczące

Jeśli mówimy o takich aplikacjach czy stronach to na pewno warto wziąć pod uwagę booking.com lub AirBnb.

Jeśli nie boisz się mnogości ofert, a jest ich tam przeogromnie dużo i więcej. To większy wybór nie sparaliżuje Twoich decyzji warto przeklinać te serwisy internetowe. Te w swoich ofertach w regionie Jeziora Garda mają przeogromną ilość propozycji. Serwisy te są też idealną opcją np przy krótkich pobytach.

W tym serwisie znajdziesz chyba wszystko co może być potrzebne podczas urlopu, przez noclegi, loty, wynajem samochodów, trakcje, transfery lotniskowe.

Kod rabatowy, noclegi we Włoszech

I tak jeśli chodzi o AirBnb to podsyłam kod rabatowy. Jeśli nie masz w tym serwisie jeszcze konta, to po założeniu z tym linkiem otrzymasz rabat do 32 euro na pierwszą rezerwację.

https://www.airbnb.pl/c/woj?s=67&shared_item_type=9&virality_entry_point=13

Jezioro Garda Torbole widok z mola

Zapraszam Cię też do naszych przewodników i wpisów na temat Jeziora Garda.

Kamperem nad Jeziorem Garda

Niezliczona ilość miejsc, piękne widoki, włoskie miasteczka, klimat gdzie naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

wynajem kamperów nad Jeziorem Garda

Od cywilizowanych miejsc nad jeziorem i każdej klasy kempingi, po dzikie miejsca gdzieś wysoko w górach. Te ostatnie bez wątpienia są celem większości osób wybierających właśnie taką formę podróżowania.

A takich miejsc w naprawdę dużym regionie Jeziora Garda, jezior Lombardii i regionu Veneto, po Dolomity nie zabraknie dla nikogo.

Zapraszam Cię do poznania naszej oferty wynajmu kamperów na polskich zasadach w Polskiej walucie.

Auta dostarczane i obsługiwane są przez naszego partnera w Polsce firmę
4 FUN FACTORY

www.KamperyWeWloszech.pl

Gdybyś jednak miał jakieś pytania pisz, dzwoń śmiało będziemy radzić więcej

wojtek@lagodigardaactivesquad.com

+39 392 291 35 47


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *