Wyspy nad jeziorem Garda – jak tam dotrzeć, kiedy i czy warto.

Zapewne wiecie lub nie, ale nad Jeziorem Garda, znajdziemy kilka wysp.

Widać je z wielu miejsc – te największe i najbliższe są na zachodniej stronie i okolicach Saló, Manerba. Większość z nich jest prywatna.

Ta największa to Isola del Garda –

900 metrów szerokość i 125 długości. Jest oddalona zaledwie kilkaset metrów od półwyspu Cap San Fermo, od którego lata temu oderwała się w wyniku trzęsienia ziemi. Centralną część zajmuje pałac Borghese zamieszkany obecnie przez rodzinę Cavazza, która mieszka tu wraz z personelem.

Rodzina Cavazza zawsze mieszkała i pracowała nad jeziorem Garda. To grupa firm związanych z turystyką ogólno rozumianą – wakacje.
Rodzeństwo Cavazza (trzy siostry i czterech braci) otworzyli wyspę na wycieczki z przewodnikiem i wydarzenia w celu przekazania swojego dziedzictwa tak wielu turystom.
Więcej o wyspie i rodzinie, historii przeczytacie tutaj
https://www.isoladelgarda.com

Wyspa to bez wątpienia niesamowite miejsce, które wprowadzi nas do innego świata.

W centralnym miejscu przed willą ogromny ogród zagospodarowany w klasycznym włoskim stylu. Z wymodelowanymi żywopłotami reprezentującymi różne postacie z rodziny De Ferrari, pracownika który nadał życie do ogrodu. Obok rosną też palmy z Wysp Kanaryjskich. Przy jeziorze spotkamy drzewa owocowe i nie tylko, khaki, cytryny, gruszki, granaty, oliwki, pomarańcze, grejpfruty, kapary. W ogrodach uprawiane są również chińskie róże, żółte róże Banksia, waleriany i bardzo dużo innych roślin o rzadkim występowaniu w normalnym codziennym świecie. Wszystko to otoczone jest pięknym wręcz pałacem i niesamowitą architekturą.

Jeśli spodobał się Wam już ten widok to na statki ⬇️

Jak dotrzeć

Na wyspę możecie dopłynąć jednym ze statków, które mają umowę z rodziną by dowozić turystów i zwiedzić ją z przewodnikiem.
Statki opływają z między innymi z Sirmione, Manerba, Bardolino.
Pamiętajcie też że wyspa zamknięta jest w poniedziałek i sobotę.

Bilety w mojej ocenie nie należą do najtańszych, bo w zależności skąd będziecie płynąć. Zaczynają się od 31 euro.

Bilety można kupić też w wersji tzw Rodzinnej 2+1, 2+2 2+3. Wychodzi może trochę taniej, ale to już trzy cyfrowe liczby w euro. W cenie biletu otrzymujecie powitalnego drinka, a dzieci do lat 4 wejdą bezpłatnie.

Co może niektórych zainteresować, na wyspę można zabrać psa. Lecz i dla niego symboliczna opłata 3 euro.

Każdą wizytę należy wcześniej zarezerwować i zamówić, zrobicie to na stronie internetowej, tutaj:

https://www.isoladelgarda.com/lagodigarda/visite.html

Transfer na wyspę trwa od 15 do 30 minut (w jedną stronę).

Czas wizyty to około 2 godziny.

___________

Wyspa królików

Inna wyspa, całkiem blisko tej powyżej, która nas zainteresowała to wyspa królików.

ISOLA CONIGLI, albo na mapach zaznaczona jako Isola di san Biagio.

To już dużo mniejsza wyspa należąca do kempingu o tej samej nazwie San Biagio. Kemping położony jest w regionie Manerba i jest swojego rodzaju półwyspem wchodzącym w głąb jeziora.

Wyspa charakteryzuje się niesamowitą zielenią, kwitnącymi krzewami, cyprysami, oraz oczywiście – królikami. Te biegają tam swobodnie wśród ludzi. Na miejscu znajdziecie bar i miejsce z wypożyczalnią leżaków.

Jak dotrzeć

Na wyspę można dojść pieszo – szczególnie pod koniec sezonu, kiedy wody już jest mniej. Wejście jest bezpłatne dla gości kempingu. Pozostali muszą zapłacić wstęp 5 euro. Statki – Taxi, wypływają z pobliskiego portu w cenie 2,5 od osoby.

Doczytałem że dawno temu, wyspa była miejscem polowań rodziny zamieszkałej w willi będącej częścią kempingu. Mówi się też, że zanim wyspa stała się miejscem wypoczynku i turystyki, była wykorzystywana jako stanowisko testowe dla broni dużego kalibru.

Okolice wyspy królików są bardzo popularne wśród miłośników nurkowania , można zaobserwować dużą różnorodność ryb: szczupak, lin, okoń, węgorz.

Wyspa otwarta jest w sezonie letnim od 1 maja do połowy września. W godzinach 9 – 18.00. W przypadku złej pogody wyspa jest zamknięta.

Informacje o kempingu znajdziecie tutaj:

https://www.campingsanbiagio.net/en/

__________
Nasze doświadczenia z wyspą królików w relacjach na Instagramie.

https://www.instagram.com/stories/highlights/17888933860594321/


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *