Na początku naszego sezonu wycieczkowego w roku 2019 dostaliśmy od sklepu Dadelo, w 2019 i ramach akcji #dadelotestuje kask ABUS AVENTOR.

Jest to kask niemieckiego producenta zabezpieczeń między innymi bezpieczeństwa na rowerze. Ich kaski to naprawdę duży wybór. Od kasków dziecięcych po te wyczynowe, miejskie i codzienne. W Polsce z ich produktów korzysta między innymi ekipa Polskiego producenta rowerów KROSS Racing Team wraz z Mają Włoszczowską.

Kask Abus Aventor

Nasz kask trafił do nas szczęśliwie w najlepszym dla nas momencie.
Po długiej w 2019 roku porze deszczowej zaczęła się super pogoda więc mieliśmy okazję przetestować już go naprawdę w ostrym słońcu.

Jedną z pierwszych wycieczek, którą zrealizowaliśmy to wyjazd do San Remo na klasyk wyścigów kolarskich MILANO – SAN REMO.

Mieliśmy też przyjemność poznać ich trasę nad samym morzem.

Klimat we Włoszech i nad naszym Jeziorem Garda naprawdę w ciągu dnia potrafi dopiec, więc ważne dla nas jest to by produkt był przewiewny. Nie uciskał nigdzie głowy i przede wszystkim był lekki i wygodny.

Te wszystkie elementy można było dostrzec już na pierwszej naszej całodziennej wycieczce.

Kask Abus Aventor

Można by ująć że kask jaki jest każdy widzi. W kraju gdzie jesteśmy jest to kluczowy element dekoracji. Włosi przywiązują naprawdę dużą uwagę do dizajnu. W obserwacji przyznaję z ręką na sercu że Aventor naprawdę robi duże wrażenie.

Zaraz po otwarciu pudełka w oczy naszego modelu przykuwa uwagę czerwony element – pierścień. Otacza nie jako, cały kask nadając mu sportowy i kosmiczny charakter. Dodatkowo kształt kasku wydaje się idealnie przylegać i być dopasowanym do głowy.

Lekki kask ABUS Aventor

Kolejną bardzo pozytywną cechą to waga.

Producent podaje że jego waga to zaledwie 250 gram. To naprawdę czuć – albo właściwie nie czuć go w rękach i na głowie.

W środku wyłożony jest odpinanymi bardzo miękkimi elementami które umożliwiają pranie.

Model który dostaliśmy to rozmiar M – dla obwodu głowy 54-58 cm. Trochę żałuję że nie udało mi się włożyć go na moją głowę, ale cieszę się że tak dobrze leży na Pauliny.

Kolejnym elementem na który zwróciłem uwagę to paski zapięć. Wykonane są naprawdę z miłego w dotyku materiału, nawet przylegając do policzków, szyj nie drażnią tym samym delikatnej skóry tych miejsc.

Kask Abus Aventror

Kask rowerowy

W ogóle kask powinien być nieodłącznym elementem roweru. To tak jak gry na konsolę. Przecież nie kupujemy samej konsoli bez gier. -tak samo nie powinniśmy kupować i użytkować roweru bez kasku.

Fajnie że wielu producentów zaleca i proponuje w swoich kampaniach by wybierać rekomendowane przez nich kaski. W tym przypadku ABUS i KROSS prowadzą spójną współpracę i jest to wielki plus dla nich. Jeden i drugi producent jest nam bliski, od lat użytkujemy rowery Krossa, więc ich produkty nie są nam obce.

Czym powinniśmy kierować się w wyborze kasku ?

Bezpieczeństwo

kaski Abus wykonane są z twardej skorupy ABS która charakteryzuje się bardziej zbitą mieszanką przez co daje wyjątkowe wytrzymałości.

Ciekawością jest też że zewnętrzna skorupa odporna jest na niewielkie uderzenia i małe upadki. Czyli więc jeśli spadnie nam ze stołu kierownicy, czy jeśli naszym kochanym dzieciom przyjdzie do głowy kopać nim jak piłkę kask pozostaje bezpieczny.

Oczywiście wszystko w granicach rozsądku z tym kopaniem. Dodatkowo Aventor wyposażony jest w system In-Mold gdzie ich skorupa zewnętrzna na stałe połączona jest z pianką ABS. Tymi rozwiązaniami udało się uzyskać niewielką wagę i wąski kształt. Co przekłada się znowu na wygląd.

Ciekawym rozwiązaniem jest miejsce na wypuszczenie warkocza. Rozwiązanie to zapobiega uciskom włosów pod kaskiem co przełożyć się może na bóle głowy. Także więc kask leży na głowie naprawdę bardzo wygodnie i tutaj przechodzimy do

Wygoda

To równie bardzo waży czynnik. Często spędzamy w kasku godziny dziennie. Każdy kto dłużej jeździ wie jaką czasami ulgę przynosi zdjęcie czegoś co opina nam głowę przez dłuższy czas.

W przypadku tego modelu nie mieliśmy z tym problemu. Nawet po wielogodzinnych wycieczkach w ostrym słońcu, kiedy to mamy dodatkowo wrażenie że puchnie nam głowa od upałów czy dzieci krzyczących z tyłu w przyczepce.

W testowanym Aventor modelu dodatkowym komfortem są właśnie delikatne paski i naprawdę fajnie dopasowane i miękkie gąbki w środku.

Disajn – wygląd

to ważna sprawa, ja chociaż ja w swoich priorytetach wstawiłem je na ostatnim miejscu. Nie bez powodu, mam wrażenie że obecnie producenci kasków przykładają dużą uwagę do tego punktu.

I tak jeśli mamy spełnione dwa powyższe punkty do z reguły ten również jest dopieszczony. Tu dochodzą również gusta każdej z osób. Dla mnie ważnym podpunktem tego jest że Aventor jest kaskiem bardzo uniwersalnym.

Może być z powodzeniem stosowany na MTB, szosie i wycieczkach weekendowych czy codziennych dojazdach do pracy. Zaprojektowany jest z kompromisem dla każdej z tych dziedzin i w mojej opinii naprawdę zachowuje równowagę w tych podstawowych.

Kaski ABUS

ABUS Kaski dla dzieci

My korzystamy z kasków również dla dzieci. Zosi dwa to również ABUS, jeden kolorowy malowany z jej ukochanymi kotkami.

Jakość wykończenia tych dziecięcych jest również na wysokim poziomie. Łatwe ale nie zbyt łatwe zapięcie, lekki i równie wytrzymały na niefrasobliwe zachowanie naszych młodszych ludzi.

Pisząc tekst położyłem sobie model AVENTOR przed sobą i dostrzegłem że ładnie odbija światło dzięki błyszczącej powłoce i perłowym kolorom które nabiera odbijając światło.

Po raz kolejny. Bardzo fajnie wkomponowany jest pierścień – w naszym modelu w kolorze czerwonym.

Kask naturalnie znajdziesz na stronie sklepu internetowego DADELO.PL


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *